Postiosoite

Panssariprikaati
Puolustusvoimien varusmiessoittokunta
PL 5
13701 Parolannummi
varusmiessoittokunta@mil.fi

Palautetta esiintymisistämme voit antaa tästä.

Henkilökohtaiset yhteystiedot

 

 

Päällikkökapellimestari
Musiikkimajuri Timo Kotilainen
puh. 0299 442 610
timo.kotilainen@mil.fi

 

 

Varapäällikkö
Kapteeni Tommi Tenhu
puh. 0299 442 611
tommi.tenhu@mil.fi

 

 

Kapellimestari
Musiikkikapteeni Tero Haikala
puh. 0299 442 613
tero.haikala@mil.fi

 

 

 

 

 

Marssikapellimestari
Kapteeni Henry Perälä
p. 0299 442 614
henry.perala@mil.fi

 

 

 

 

 

Apulaiskapellimestari, valtakunnalliset valintakokeet
Yliluutnantti Tommi Suutarinen
p. 0299 442 615
tommi.suutarinen@mil.fi

 

 

Soittokunnan vääpeli
Ylikersantti Sami Suomalainen (poissa 2016)
puh. 0299 442 612
sami.suomalainen@mil.fi

 

 

Opetusaliupseeri
Ylikersantti Justus Kuivalainen,  (vääpelin sijainen 2016)
puh. 0299 442 612
justus.kuivalainen@mil.fi

 

 

 

 

 

Konserttimestari
Ylikersantti Seppo Pohjoisaho
seppo.pohjoisaho@mil.fi

 

 

 

 

 

 

Lyömäsoitinkouluttaja
Ylikersantti Tomi Kauppila
tomi.kauppila@mil.fi

 

 

Opetusaliupseeri
Kersantti Otto Toivonen
otto.toivonen@mil.fi

Tiedottaja, mediatiimin kouluttaja, valtakunnalliset valintakokeet
Kersantti Jere Paldanius
puh. 0299 570 278
jere.paldanius@mil.fi

Sopimussotilas
Kersantti Antti Joki
antti.joki@mil.fi